International Festival



- 28—30.06.2025 20:30
Ivoorkust / Frankrijk
Belgische Première
! Tekst in het Frans
Ontmoeting met de artiesten na de voorstelling op 29.08
Het krachtige portret van een jeugd in vuur en vlam.
Aya en Christelle groeiden op in Abobo, een woelige rebelse wijk in Abidjan. Ze zijn beginnen dansen zoals men een arena betreedt, waarbij ze zich een ruimte toe-eigenden die traditioneel voorbehouden was aan mannen, om hun plaats op te eisen en komaf te maken met de gedefinieerde vrouwelijkheid.
Een van hen heeft de bijnaam La Chinoise vanwege haar acrobatische stunts. De andere staat dan weer bekend als Gros Camion vanwege haar stevige bouw, een feit dat ze omarmt met een onweerstaanbare zelfspot.
En dus voeren ze een show op, waarbij ze het publiek betrekken. Ze delen hun dromen en vertellen hun verhalen, waarbij humor nooit ontbreekt.
Voor Nadia Beugré weerspiegelen Aya en Christelle haar eigen parcours, ook al zijn ze van een andere generatie, in een Abidjan dat zowel onveranderd als getransformeerd is. Hun relatie met de stad, hun dromen en hun vrouwelijkheid vormden de inspiratie voor dit zinderende dansduet.
PERS :
Thomas Hahn - Danser canal historique